NIEDZIELA PALMOWA

„Błogosławiony Twój święty krzyż,

z którego wytryska zbawienie

wczoraj, dziś i na wieki.”Bł. Jan Paweł II

1.Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dziś obchodzimy pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Zapraszamy do udziału w spowiedzi św. przed Świętami Wielkiej Nocy

Wielki Wtorek. 15 kwietnia 2014 roku

Spowiedź św. od godz. 15:00 do 16:30

O godz. 16:30 Msza św.

Spowiedź św. od godz. 17:15 – 18:15

18:15 Msza św.

Zachęcamy do skorzystania z daru Bożej łaski

2.Nasza młodzież wyjeżdża dzisiaj do Kościerzyny na Diecezjalne obchody XXIX Światowego Dnia Młodzieży.  Uroczystościom tam i całemu spotkaniu przewodniczyć będzie Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Otoczmy naszą młodzież wsparciem modlitewnym.

3.Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 14:30 i Msza św.

4.Z czwartku na piątek powrócili do naszej parafii pielgrzymi z pielgrzymki wiary do Włoch i Chorwacji. Jako wotum wdzięczności ofiarowali figurę Świętego Michała Archanioła. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

5.W miniony piątek miała miejsce Droga Krzyżowa ulicami Szymbarka. Składamy wszystkim uczestnikom serdeczne „Bóg zapłać!” za wspólną modlitwę, świadectwo wiary i za organizację. Szczególne podziękowania dla Strażaków za zabezpieczenie trasy, Panom Kuczero i Woźnicom za pomoc w niesieniu Krzyża, Ojcom i Matkom Różańcowym za niesienie świec, dzieciom, ministrantom i przedstawicielom wszystkich miejscowości w parafii za świadectwo wiary. Niech Bóg wynagrodzi trud i obdarzy potrzebnymi łaskami za ten czas wspólnej modlitwy.

6.Odwiedziny chorych w Parafii we Wielki Wtorek od godz. 8:30. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w zakrystii bądź biurze parafialnym.

7.W środę w Domu Strażaka spotkanie Strażaków w związku z Wielką Sobotą i Świętami Wielkiej Nocy o godz. 18:30.

8.Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii. Niech rozważania Męki Chrystusa wypełnią nie tylko naszą świątynię, ale i nasze serca  i domy.

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii.

Uroczysta Msza święta zwana Wieczerzą Pańską o godzinie 18:00. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, Ciemnicy i Adoracja do godziny 22:00.

Wielki Piątek – dla każdego wierzącego jest dniem szczególnym.

Jest dniem męki i śmierci Zbawiciela. W tym dniu Kościół nie sprawuje ofiary Mszy świętej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 - w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18:00 – na którą złożą się: Modlitwy, Adoracja Krzyża, wspólna Komunia święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Następnie Gorzkie Żale i adoracja do godziny 22:00 – w nocy. Prosimy, aby na Wielki Piątek oczyścić i odpowiednio przyozdobić wszystkie krzyże na terenie parafii, również na cmentarzu i we własnych domach rodzinnych. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły i na ten dzień nie ma dyspensy. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna.

W tym dniu smutek przeplata się z radością. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 21:00. Na Mszę świętą Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece dobrze zabezpieczone. W tym dniu nasz chrześcijański zwyczaj każe nam przynieść do poświęcenia pokarmy, które spożyjemy w poranek wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w kościele odbędzie się o godzinie: 10:00 - 12:00 - 16:00. Na zakończenie Wigilii Paschalnej odbędzie się procesja rezurekcyjna prosimy wcześniej oczyścić i przyozdobić feretrony.

Niedziela – Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze św. tylko o godz. 9:15 i 11:00

9.W poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7:30; 9:15 i 11:00.

Parafia Szymbark, dn.2014-04-13.

Pokaż wszystkie