Poniedziałek Wielkanocny

21 kwietnia 2014 rok

1.Dzisiaj drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek.

Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba.

2.Jak już zapowiedziano, dziś w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski

3.W piątek przypada święto św. Marka ewangelisty. Z racji uroczystego charakteru oktawy zmartwychwstania nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.Najbliższa niedziela to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie - ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.

5.Przyszła Niedziela to również dzień kanonizacji błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II. TVP 1 transmitować będzie uroczystości z Watykanu, gdyby ktoś chciał obejrzeć transmisję Mszy św. kanonizacyjnej, która rozpocznie się o godzinie 10:00, to zapraszamy na Mszę św. bądź o 7:30 lub w sobotę na godz. 18:00 sprawować będziemy Mszę św. z formularza Niedzieli Miłosierdzia.

6.Radość kanonizacji Jana Pawła II to też szczególna radość dla naszej Parafii gdyż znajduje się w naszym kościele kaplica Jana Pawła II. Pragniemy zaprosić na Mszę św. o godz. 11:00 na której zostanie poświęcona figura Jana Pawła II i umieszczona w nowo wybudowanej kapliczce przed kościołem. Fundatorami tej inwestycji są Państwo Koszałka z Wieżycy. By jak najlepiej przeżyć to poświęcenie zapraszamy Parafian i gości na nabożeństwo ku czci bł. Jana Pawła II o godz. 10:00.

7.Zachęcamy wszystkich by połączyć się duchowo z wszystkim dziękującymi Bogu za kanonizację Jana Pawła II i  udekorować okna naszych domów Jego wizerunkiem lub wizerunkami Matki Bożej której zawierzał całą swoją posługę duszpasterską. Niech będzie to wyraz naszej wiary.

8.Tu w tym miejscu pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim parafianom i gościom za pobożną i liczną obecność w przeżywaniu Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Szczególnie dziękujemy: osobom, które przyczyniły się do uświetnienia Liturgii Triduum Paschalnego: Ojcu Gabrielowi, Księdzu Kanonikowi, Służbie kościelnej: Panu organiście, Służbie liturgicznej, Lektorom, Różom Różańcowym. Tym którzy przygotowali dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego, ofiarodawcom na kwiaty; wszystkim, którzy mieli jakikolwiek dodatkowy wkład w przygotowanie i przeżywanie Wielkiego Tygodnia i dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać. Ochotniczej Straży Pożarnej za wierną i budującą służbę przy grobie Pana Jezusa oraz za czynne uczestnictwo w procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać. Niosącym figurki, sztandary i chorągwie. Wszystkim za wszelkie dobro i dobre słowo usłyszane w minionych dniach serdecznie dziękujemy. Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagrodzi wszystkim osobom zaangażowanym w posługę i modlitwę na rzecz naszej wspólnoty i obdarzy obficie swym błogosławieństwem.

9.Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na cały nadchodzący tydzień obecnym i całej parafii z serca błogosławimy.

Parafia Szymbark, dn.2014-04-21.

Pokaż wszystkie