NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Szymbark, 29 marca 2015 rok

„Błogosławiony Twój święty krzyż, z którego wytryska zbawienie wczoraj, dziś i na wieki.” <św. Jan Paweł II>

1.Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dziś obchodzimy pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta Msza święta z poświęceniem palm i procesja ku czci Chrystusa Mesjasza Króla o godzinie 11:00.

Zapraszamy do udziału w spowiedzi św. przed Świętami Wielkiej Nocy

Wielki Wtorek, 31 marca 2015 roku

Spowiedź św. od godz. 15:00 do 16:30

O godz. 16:30 Msza św.

Spowiedź św. od godz. 17:15 – 18:15

18:15 Msza św.

Zachęcamy do skorzystania z daru Bożej łaski

2.Nasza młodzież wyjeżdża dzisiaj do Kościerzyny na Diecezjalne obchody XXIX Światowego Dnia Młodzieży.  Uroczystościom tam i całemu spotkaniu przewodniczyć będzie Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Otoczmy naszą młodzież wsparciem modlitewnym.

3.Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o godz. 14:30 i Msza św.

4.W miniony piątek miała miejsce Droga Krzyżowa ulicami Szymbarka. Składamy wszystkim uczestnikom serdeczne „Bóg zapłać!” za wspólną modlitwę, świadectwo wiary i za organizację. Szczególne podziękowania dla Strażaków za zabezpieczenie trasy, Panom Kuczero i Woźnicom za pomoc w niesieniu Krzyża, Ojcom i Matkom Różańcowym za niesienie świec, dzieciom, ministrantom i przedstawicielom wszystkich miejscowości w parafii za świadectwo wiary. Niech Bóg wynagrodzi trud i obdarzy potrzebnymi łaskami za ten czas wspólnej modlitwy.

5.Odwiedziny chorych w Parafii we Wielką Środę od godz. 8:30. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w zakrystii bądź biurze parafialnym.

6.Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii. Niech rozważania Męki Chrystusa wypełnią nie tylko naszą świątynię, ale i nasze serca  i domy.

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.

Uroczysta Msza święta zwana Wieczerzą Pańską o godzinie 18:00. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, Ciemnicy i Adoracja do godziny 22:00.

Wielki Piątek - dla każdego wierzącego jest dniem szczególnym.

Jest dniem męki i śmierci Zbawiciela. W tym dniu Kościół nie sprawuje ofiary Mszy świętej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 - w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18:00 – na którą złożą się: Modlitwy, Adoracja Krzyża, wspólna Komunia święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Następnie Gorzkie Żale i adoracja do godziny 22:30 - w nocy. Prosimy, aby na Wielki Piątek oczyścić i odpowiednio przyozdobić wszystkie krzyże na terenie parafii, również na cmentarzu i we własnych domach rodzinnych. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły i na ten dzień nie ma dyspensy. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota - Wigilia Paschalna.

W tym dniu smutek przeplata się z radością. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 21:00. Na Mszę świętą Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece dobrze zabezpieczone. W tym dniu nasz chrześcijański zwyczaj każe nam przynieść do poświęcenia pokarmy, które spożyjemy w poranek wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w kościele odbędzie się o godz. 10:00; 12:00 i 16:00.

Niedziela – Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze św. tylko o godz. 9:15 i 11:00

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7:30; 9:15 i 11:00.

7.Wczoraj odprowadziliśmy na cmentarz naszego parafianina śp. Zygmunta Dawidowskiego z Kłobuczyna. Polecajmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”

8.W nocy z soboty na niedzielę przeszliśmy na czas letni (zmiana czasu) Msze św. w ciągu tygodnia sprawowane będą o godz. 18:00.

9.Wyrażamy głęboką wdzięczność za troskę o naszą parafialną wspólnotę i kościół. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na spłatę energii elektrycznej; dziękujemy serdecznie za posprzątanie kościoła i przygotowanie jej do dzisiejszej liturgii. „Bóg zapłać” Dobrodziejom za deski, za drewno i za środki konserwujące na remont ławek na chórze kościoła. Za życzliwość i otwarte serce składamy podziękowanie i zapewniamy o modlitwie.

*** *** ***

Życzenia Wielkanocne

Niech to święto Paschy Roku Pańskiego 2015 – skłoni nas do ponownego rozważania Tajemnic Wiary i stanie się okazją do ponownego odnowienia więzi ze Zmartwychwstałym Chrystusem, źródłem miłości i nadziei, Panem życia i śmierci. Życzymy Wam Kochani parafianie i tym, którzy czytają te życzenia – pokoju w rodzinach i na świecie.

Niech Chrystus Zmartwychwstały rozświetla każdy dzień, aż do pełnego spotkania z Nim.

Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał .

Radosnego Alleluja życzą Duszpasterze

Parafia Szymbark, dn.2015-03-30.