NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

11 styczeń 2015 rok

„Chrzest Jezusa jest pierwszą tajemnicą światła dla Maryi i dla całego Kościoła. Niech będzie też światłem na drodze dla każdego chrześcijanina” <św. Jan Paweł II>

1.Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro rozpoczyna się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Jezusa Chrystusa.

2.W najbliższą sobotę w Kościele obchodzić będziemy Dzień Judaizmu. Natomiast za tydzień – druga niedziela zwykła w ciągu roku. Będzie to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3.W tym tygodniu patronuje nam w sobotę św. Antoni opat, pustelnik, który pociągnął za sobą wielu uczniów i podtrzymywał na duchu chrześcijan prześladowanych za wiarę przez cesarza Dioklecjana. Jego opiece polecamy przede wszystkim sobotnich solenizantów.

4.W miniony piątek gościliśmy w naszej parafii muzyków z Tczewa i Ukrainy. Zespoły Nieboskłonni i Kana-band zaprosili nas do powtórnego przeżycia radości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy muzykom za świadectwo wiary i niezwykłe doznania muzyczne.

5. Rozpoczęliśmy w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie tak zwaną kolędę. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Prosimy, by dzieci i młodzież przygotowały zeszyty i opinie katechetów. W tym tygodniu plan kolędy będzie następujący:

Niedziela, 11 stycznia

Poniedziałek, 19 stycznia

– Kłobuczyno wyb. str. prawa (Szymbarskich Zakładników – Dąbek –

Alojzy Toruńczak) od g. 15:00

W poniedziałek 19 stycznia w naszej parafii zakończymy już czas wizyt duszpasterskich. Jeżeli ktoś z jakichś przyczyn nie mógł być na kolędzie w oznaczonym terminie, a miał życzenie, prosimy zgłosić do zakrystii celem uzgodnienia terminu wizyty duszpasterskiej.

6.Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Na cały nadchodzący tydzień obecnym i całej parafii z serca błogosławimy.

Parafia Szymbark, dn.2015-01-11.

Pokaż wszystkie