XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 lipiec 2015 rok

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku. A wszystko to świadczy o miłości Stwórcy, o ożywczej mocy Jego Ducha i o odkupieniu, którego Syn dokonał dla człowieka i dla świata.” <Św. Jan Paweł II>

1.Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

2.W środę o godz. 18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy parafian i gości.

3.W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu, a także poznania zakonu karmelitańskiego, szerzącego nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Zainteresowanych tymi sprawami zachęcamy do lektury gazetki i zapraszamy na mszę wieczorną w czwartek.

4.W tym tygodniu patronują nam: 13 VII – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);

15 VII – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju (wspomnienie obowiązkowe);

5.Sprawowanie Eucharystii dla kapłana jest wartością samą w sobie, ale możemy przez pośrednictwo Szafarza Sakramentu prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla nas, żyjących, lub o życie wieczne dla zmarłych - okazji jest wiele, by zamówić Mszę Świętą, ale czy odczuwamy taką potrzebę?

6.Wszystkim Parafianom, Dobroczyńcom i Sympatykom naszego Kościoła oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi.

Parafia Szymbark, dn.2015-07-12.

Pokaż wszystkie