ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

24 maja 2015 rok

„Duch Święty nie tylko sprawia że się modlimy, ale prowadzi nas wewnętrznie na modlitwie, uzupełniając naszą nieumiejętność modlenia się.”<Św. Jan Paweł II>

1.Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

2.Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – Przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.

3.Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

4.W dniu wczorajszym Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezjalny dr Ryszard Kasyna wyświęcił 12 nowych kapłanów. Udzielając sakramentu święceń apelował: „prośmy, by nasi neoprezbiterzy nie upodobnili się do świata, ani w myśleniu, ani w stylu życia”. Wśród nowowyświęconych znalazło się, aż trzech z naszego dekanatu Ks. Grzegorz Formela, Ks. Rafał Kulwikowski oraz Ks. Marek Rekowski. Módlmy się za nowo wyświęconych prezbiterów, aby Ten, który ich pobłogosławił, uświęcił i konsekrował, udzielał im swojej łaski, by potrafili być dla innych jak chleb. W tym szczególnym czasie dokonywania życiowych wyborów ogarnijmy też modlitwą ludzi młodych, aby w tym czasie towarzyszyła im asystencja Ducha Świętego. Niech prowadzi ich Chrystus, Dobry Pasterz, aby z radością odpowiedzieli na Jego wezwanie do szczególnej służby w Kościele.

5.Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele według porządku dni powszednich. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe.

6.We wtorek, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski. A dla tych, które odeszły do wieczności prośmy o Boże miłosierdzie.

7.W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem majowym.

8.W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się szczególnie za kapłanów. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe.

9.Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy. A w naszej parafii to również dzień Pierwszej Komunii. Świętej. O godz. 11:00 podczas uroczystej Mszy św. przystąpi do niej 37 dzieci (10 dziewczynek i 27 chłopców) Otoczmy modlitwą naszych młodych parafian. W sobotę 30 maja będzie miała miejsce spowiedź św. dla dzieci, rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i krewnych. Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania przed tym dniem od poniedziałku do czwartku na godz. 16:00. Zwracamy uwagę rodzicom i dzieciom na obowiązkowość i punktualność. W Sulęczynie Odpust, uroczysta Suma o godz. 11.30.

10.Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Pierwsze spotkanie dla podejmujących się tego dzieła w piątek o godz. 17:00.

11.Serdeczne Bóg zapłać za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na cele remontowe.

Błogosławionego dnia Pańskiego i owocnego tygodnia. Szczęść Boże.

********************************************************

Znany duszpasterz Akademicki Ks. Piotr Pawlikiewicz o Zesłaniu Ducha Świętego