II NIEDZIELA ZWYKŁA

17 stycznia 2016 roku

„Wypłyń na głębię! Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie, i na nowo wypłyń na głębię! Odkryj głębię własnego ducha. Wniknij w głębię świata.”<Św. Jan Paweł II>

1.Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.

2.W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi.

3.Dzisiaj obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.

4.Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modli-twa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.

5.We wtorek od godz. 9:00 z posługą sakramentalną ks. Proboszcz uda się do starszych i chorych Parafian prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w zakrystii bądź kancelarii Parafii.

6.W czwartek, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa ofiarowana Komunia święta i serdeczna pamięć.

7.W tym tygodniu patronują nam:

•    19 I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji; jest zało-życielem Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sióstr sercanek);

•    21 I – św. Agnieszka, która, według tradycji poniosła śmierć w 12. roku życia; opiewana w hymnach i traktatach św. Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki i do zwycięstwa.

8.W tym tygodniu kończymy czas wizyt duszpasterskich. Plan wygląda następująco:

Niedziela, 17.01

– Potuły (Skwierawski – Zaborowski – Ramczykowski) 2 księży od godz. 15:00

Poniedziałek, 18.01

– Nowa Sikorska Huta (Patoka – Wierzba/Siwek) od godz. 13:00

– Szymbark wyb. i Kolano (Dziemińscy – Kupper Tadeusz) od godz. 13:00

Wtorek, 19.01

– Szymbark strona Szosy (Formela irena – Czerwionka Jan) od godz. 15:30

Środa, 20.01

– kolęda dla tych, którzy z różnych względów nie mieli jej jeszcze od godz. 15:30. Prosimy zgłaszać taką potrzebę w zakrystii, bądź biurze parafialnym.

Czwartek, 21.01

– Szymbark Nowe osiedle

• Pierwszy ksiądz (dawniej: Stefańska – Szulist; teraz:Bieniek–Zaborowski/Grzędzicki)od godz. 15:30
  • Drugi ksiądz (dawniej: Stefańska – Szulist; teraz: Klikosz – Szulist – Wunsz) od godz. 15:30

Piątek, 22.01

– Szymbark Nowe osiedle (Węsierski – Dułak) od godz. 15:00

Sobota, 23.01

– Szymbark (Drzewieccy–Weserling/Wesserling–Drzewieccy) od godz. 13:00

Niedziela,24.01

– Szymbark (Dom Parafialny – Młyńscy – Węsierscy – Szlos) od godz. 14:00

9.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 obowiązkowe spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej.

10.Trwają prace renowacyjne naszych kościelnych organów bez życzliwego wsparcia wiernych i gości nie udałoby się nawet rozpocząć tego dzieła prosimy o dalsze wspieranie naszych działań. Nr konta parafialnego: Bank Spółdzielczy w Kościerzynie Parafia Rzym-Kat. p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus Nr 54 8328 0007 2001 0010 4548 0001 // dopisek „organy”.

11.Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, szczególnie Babciom i Dziadkom nasza wspólnota parafialna składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Szczęść Boże !!

Parafia Szymbark, dn.2016-01-16.

Pokaż wszystkie