IX NIEDZIELA ZWYKŁA

29 maja 2016 rok

1.Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2.Jeszcze jutro i pojutrze po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również po Mszy wieczornej.

3.Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, procesja i błogosławieństwo dzieci, oraz poświęcenie wianków i ziół.

4.We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 18.00. Dzisiaj z tej okazji przeniesione na niedzielę Uroczystości odpustowe Parafii Mściszewice.

5.W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. Po Mszy świętej wieczornej poświęcenie nowych podjazdów dzieci: hulajnogi, rowery itp.

6.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej. Okazja do spowiedzi tego dnia od godz. 17:15. W I piątek spowiedź święta dla wszystkich a szczególnie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Stołu Pańskiego od godz. 16:00.

7.W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 17.00. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, Msza Święta wyjątkowo o godz. 08:30 następnie po odprawimy nabożeństwo pierwszo-sobotnie i odśpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP..

9.Ksiądz Wikariusz Tomasz zaprasza studentów, licealistów oraz gimnazjalistów na jednodniowy wyjazd na XX Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd autokarem z naszej parafii w sobotę, 4 czerwca w nocy i powrót w niedzielę o świcie. Zapisy u księdza Tomasza. Zapraszamy do 24h przygody!

10.Dziękujemy za przygotowanie procesji Bożego Ciała, składamy Bóg zapłać: parafianom, którzy budowali ołtarze, a także udekorowali okna swoich domów; asystom niosącym chorągwie, feretrony i baldachim, pocztom sztandarowym strażaków i naszej szkoły, Różom Różańcowym, Gościom z Niemiec, Orkiestrze Dętej z Kościerzyny, Kuczerom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzwoniącym na dzwoneczkach i dzieciom Komunijnym oraz ich rodzicom, strażakom za zabezpieczenie trasy, Panu Organiście oraz ministrantom i lektorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego obchodu tego święta oraz licznie w niej uczestniczyli.

11.Trwają prace renowacyjne naszych kościelnych organów. Do spłaty całkowitej prac z nimi związanych pozostało 14 tysięcy złotych. Bez życzliwego wsparcia wiernych i gości nie udałoby się nawet rozpocząć tego dzieła prosimy o dalsze wspieranie naszych działań. Nr konta parafialnego: Bank Spółdzielczy w Kościerzynie Parafia Rzym-Kat. p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus Nr 54 8328 0007 2001 0010 4548 0001 // dopisek „organy”.

12.Sprawowanie Eucharystii dla kapłana jest wartością samą w sobie, ale możemy przez pośrednictwo Szafarza Sakramentu prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla nas, żyjących, lub o życie wieczne dla zmarłych - okazji jest wiele, by zamówić Mszę Świętą, ale czy odczuwamy taką potrzebę?

13.Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość Bożej Miłości trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach. Szczęść Boże.

Parafia Szymbark, dn.2016-05-29.

Pokaż wszystkie