XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 wrzesień 2016 rok

Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Przeżywać będziemy czas rekolekcji i odpustu parafialnego. Zaangażujmy się w ich jak najlepsze przeżycie.

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

1.W środę (pod patronatem św. Wacława – męczennika) ten niezwykły czas zapragnijmy rozpocząć od pojednania z Panem Bogiem. Będziemy w naszej parafii przeżywać dzień spowiedzi świętej. Chciejmy skorzystać z tego czasu łaski całymi Rodzinami.

Spowiedź z udziałem kapłanów naszego dekanatu

od godz. 15:15 do 16:30

oraz o godz. 17:15 do 18:00.

O godź 17:00 Nowenna do Matki Bożej, a o godz. 18:00 Msza św. z pierwszą nauką rekolekcyjną. Rekolekcje poprowadzi dla nas Ks. Dr Aleksander Dziadowicz – Proboszcz parafii Skorzewo.

DZIEŃ CHORYCH W PARAFII

2.W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.

W czwartek o godz. 9:15 Msza św. dla chorych

z udzieleniem Sakramentu namaszczenia chorych

oraz po Mszy św. odwiedziny chorych w parafii. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w zakrystii. Wieczorem o godz. 18:00 Msza św. z drugą nauką rekolekcyjną.

DZIEŃ POKUTNY W PARAFII

3.WPiątek patronować nam będzie św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą; Piątek to dzień pokutny w naszej Parafii. Ofiarujmy ten czas do jeszcze lepszego przeżycia odpustu. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z trzecią nauką rekolekcyjną ogólną.

ODPUST PARAFIALNY

4.W sobotę o godz. 10:00 Suma odpustowa ku czci naszej Patronki Św. Teresy od Dzieciątka Jezus pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. To największa uroczystość w życiu Parafii w ciągu roku, zachowajmy uroczysty charakter tego dnia. Niech na Mszy św. nikogo nie zabraknie. Zapraszamy wszystkie stany i sołectwa naszej Parafii. Podkreślmy swoją różnorodność a zarazem jedność z Bogiem. W czasie uroczystości Ks. Biskup dokona poświęcenia różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej, poświęci wyremontowane i odrestaurowane organy, oraz odnowione tabernakulum. Po Mszy św. Demonstracja możliwości naszego odnowionego instrumentu, krótki 10 minutowy koncert. Następnie wszyscy udamy się do Domu Strażaka na Agapę, poczęstunek odpustowy. W ubiegłym roku dary ołtarza na Mszy św. odpustowej przygotowali mieszkańcy sołectwa Kaplica. W tym roku bardzo prosimy o tę posługę mieszkańców Wsi Starkowa Huta.

5.Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc po Mszy wieczornej o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.15.

Parafia Szymbark, dn.2016-09-25.

Pokaż wszystkie