XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpień 2016 rok

1.Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2.Dzisiaj Patronuje nam św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;

3.Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. W czasie Mszy św. o godz. 11:00 podziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory w parafialnej Mszy św. Dożynkowej z udziałem przedstawicieli sołectw. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.Uroczystość Wniebowzięcia NMP to także odpusty w naszym dekanacie. Na Wygodzie suma odpustowa o godz. 11:00, natomiast w Mściszewicach o godz. 12:00.

5.Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

6.Intencje Mszy św. można zamówić w zakrystii lub kancelarii parafii. Możemy odprawić Mszę św. gregoriańską (jest to 30 mszy św. za jednego zmarłego) lub nowennę (jest to 9 Mszy św. za żyjących).

7.Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

Parafia Szymbark, dn.2016-08-14.

Pokaż wszystkie