XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

26 października 2014 roku

„Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”

<Święty Jan Paweł II>

1.Przeżywamy dziś 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o największym przykazaniu, jakim jest przykazanie miłości. Wezwanie do kochania Boga, bliźniego i siebie samego nie jest czymś abstrakcyjnym, ale odnosi się do naszego codziennego życia. Kochać, to pragnąć dobra dla drugiej osoby. Prośmy Boga, aby nauczył nas kochać i uwrażliwiał nas na potrzeby innych.

Dziś kolekta przeznaczona na misje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.We wtorek, 28 października, w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Nie mamy o nich wielu wiadomości, prócz tego, że są wymieniani wśród dwunastu najbliższych uczniów Pana Jezusa. Obaj mogli być Jego krewnymi, aczkolwiek jeśli chodzi o Szymona, nie ma co do tego pewności. Od XVIII wieku w Polsce św. Juda Tadeusz jest wzywany jako patron spraw beznadziejnych.

3.Kończy się miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęconym modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu. Wykorzystajmy te dni, które nam zostały, aby w tej prostej, lecz głębokiej modlitwie uwielbiać Boga razem z Jego i naszą Matką i prosić o łaski potrzebne zarówno nam samym, jak i naszym bliskim. Żyjącym możemy wypraszać łaski potrzebne do dobrego przeżywania codzienności, zaś dla zmarłych możemy prosić o miłosierdzie, aby jak najszybciej mogli oglądać Boże oblicze w niebie. Nabożeństwo Różańcowe z racji przesunięcia czasowego od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.

4.Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.

5.W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego, oraz dodatkowo o godz. 14:00 Msza św. z procesją na cmentarz parafialny. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Zaś w przyszłą niedzielę, 2 listopada, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby. Zachęcamy do składania wypominków do zakrystii pod chórem lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy, aby osobiście modlić się nie tylko za bliskich nam zmarłych, ale jako wspólnota Kościoła prosić o Boże miłosierdzie dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze oczekują wybawienia i oczyszczenia.

6.O przygotowanie procesji zwracamy się z prośbą do Róż Różańcowych i naszej młodzieży, o aktywne włączenie się i zabezpieczenie trasy prosimy naszych Strażaków. Na cmentarzu naszym jak co roku odbywać się będzie zbiórka do puszek na utrzymanie cmentarza.

7.Zachęcamy do skorzystania z łaski sakramentu spowiedzi. Codziennie przed Mszą św. W Piątek przed uroczystością Wszystkich Świętych spowiedź od godz. 16:00 do 17:00. Tego dnia od godz. 8:30 odwiedzimy starszych i chorych parafian. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby.

8.W dniach od 1do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym za zmarłych przy cmentarnym krzyżu o godz. 18:00.

9.Zapraszamy małżonków na Spotkania Małżeńskie. Rekolekcje te są poświęcone pielęgnacji więzi małżeńskiej. Mogą w nich uczestniczyć małżeństwa żyjące w zgodzie oraz przeżywające trudności. Rekolekcje odbędą się w Pelplinie w dniach 07-09 listopada. Informacje i zapisy na stronie www.spotkaniapelplin.pl

10.W sobotę o godz. 1800 Msza św. z formularza niedzieli.

11.W związku z nasileniem ruchu na drogach apelujemy do kierowców i pieszych o wyobraźnie i rozsądek. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku niedzielnego i owocnego przygotowania do przeżycia uroczystości Wszystkich świętych i Dnia Zadusznego. Módlmy się gorliwie za zmarłych.

Parafia Szymbark, dn.2014-10-26.

Pokaż wszystkie