XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2016 rok

1.Wyrażamy naszą wdzięczność Bogu za wszelkie dobro zakończonego roku szkolnego. Dziękujemy nauczycielom, katechetom i rodzicom za trud przekazywania wiedzy i wychowania. Dzieciom i młodzieży gratulujemy dobrych ocen i satysfakcjonujących świadectw. Życzymy wszystkim szczęśliwych wakacji oraz urlopów. Niech Bóg wszystkim błogosławi, darzy zdrowiem, dobrą pogodą i życzliwością spotkanych ludzi. Przypominamy, że nie ma wakacji ani urlopu od przyjaźni z Bogiem. Przychodząc do kościoła, pamiętajmy o właściwym ubiorze, szanując własną godność i innych.

2.W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa.

3.Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

4.Tradycyjnie nowenną nieustanną modlimy się w każdą środę. W tym tygodniu uczynimy to w poniedziałek, 27 czerwca z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Skorzewie suma odpustowa o godz. 18.00.

5.W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 9.15 i 18.00 w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

6.W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od 17:00. Czcicieli Niepokalanej zapraszamy w sobotę na godz. 8.30 do odśpiewania Godzinek.

7.Z racji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zmianie uległ termin Pielgrzymki Kaszubskiej (Hel – Jasna Góra – Kraków). Jak co roku będziemy gościć pątników tej najdłuższej pielgrzymki w Polsce. Zatrzymają się w Parafii na nocleg z 6 na 7 lipca (tj. z środy na czwartek). Prosimy jak co roku naszych Parafian i Turystów o gościnność i zorganizowanie drużyny piłkarskiej.

8.Renowacja Organ. We wtorek Organomistrz przywiózł duże odrestaurowane piszczałki. Od jutra rozpocznie ostatni etap konserwacji, naprawie i renowacji zostanie poddana klawiatura. Bez życzliwego wsparcia wiernych i gości nie udałoby się nawet rozpocząć tego dzieła prosimy o dalsze wspieranie naszych działań. Nr konta parafialnego: Bank Spółdzielczy w Kościerzynie Parafia Rzym-Kat. p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus Nr 54 8328 0007 2001 0010 4548 0001 // dopisek „organy”.

9.Sprawowanie Eucharystii dla kapłana jest wartością samą w sobie, ale możemy przez pośrednictwo Szafarza Sakramentu prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla nas, żyjących, lub o życie wieczne dla zmarłych - okazji jest wiele, by zamówić Mszę Świętą, ale czy odczuwamy taką potrzebę?

10.Trwa rekrutacja do WSD Pelplin na rok akademicki 2016/2017. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 8 lipca na umówioną wcześniej telefonicznie rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów (szczegóły w gablocie ogłoszeń i na naszej stronie diecezjalnej).

11.Przed tygodniem ksiądz Biskup Ryszard Kasyna zwrócił się do nas z serdecznym zaproszeniem na  PRZYSTAŃ – IV edycję Warsztatów dla Duszy. Tegoroczne spotkanie młodzieży „Przystań” odbędzie się w ramach celebracji dnia centralnego ŚDM w diecezji 23 lipca 2016 r. w Pelplinie. Planujemy wyjazd grupowy młodzieży pragnącej uczestniczyć w diecezjalnym świętowaniu. Chcielibyśmy serdecznie zaprosić młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapisy u księdza Wikariusza Tomasza.

12.Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku, w związku z przyjazdem Ojca św. Franciszka do naszej Ojczyzny, zmieniają się terminy wielu pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Grupa Kościerska nie zmienia terminu, ale wyrusza później z Sępólna Krajeńskiego. Do tego punktu wyjścia pielgrzymów dowiozą specjalne autobusy. W związku z tym organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisywanie się na pielgrzymkę, co można już czynić po Mszach św. w zakrystii lub bezpośrednio u księdza wikariusza. Szczegóły zamieszczone są na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń.

13.Zaproszenie dla Nauczycieli. Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz katechetów wszelkich typów szkół, na coroczne Diecezjalne rekolekcje od 30 czerwca (początek o godz.18.00) do 2 lipca 2016 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, które – pod hasłem  „Jezu  ufam Tobie”, wygłosi ks. Łukasz SIMIŃSKI  z parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Zgłoszenia  przyjmuje Sekretariat WSD do dnia 28 czerwca,  pod nr. tel. 58/5361762.

14.W dniach od 27 czerwca do 1 lipca w naszej szkole w Szymbarku odbywać się będzie Diecezjalny obóz dla Ministrantów i Lektorów.

15.Módlmy się o duchowe owoce apostolskiej pielgrzymki papieża Franciszka do Armenii.

16.Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także  o naszych zmarłych, polecając  ich  nieskończonemu miłosierdziu Boga.

Parafia Szymbark, dn.2016-06-26.

Pokaż wszystkie