III NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 kwietnia 2015 rok

1.Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Biblia zawiera bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

2.W czwartek uroczystość świętego WojciechaPatrona naszej Ojczyzny. Jego męczeńska krew, wylana na początku historii Kościoła w naszym kraju, stała się prawdziwie nasieniem chrześcijan. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby jego ofiara ciągle ożywiała wiarę Polaków.

3.W piątek wspomnienie Św. Jerzego, męczennika. Jest to dzień imienin naszego Papieża Franciszka (Jerzy Mariusz Bergoglio). Polecajmy go Bożej Miłości.

4.W sobotępatronuje nam Św. Marek Ewangelista. Przez Jego wstawiennictwo modlimy się o dobre urodzaje i o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Prośmy także o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba. Te intencje złożymy Bogu we Mszy św. sprawowanej tego dnia o godz. 9:15. Prosimy przedstawicieli naszych rodzin i o udział w procesji do krzyża przy kościele.

5.Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe.

6.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na ubezpieczenie kościoła, Wyrażamy też wdzięczność za włączenie się w Akcję Pomoc Kościołowi w Potrzebie poprzez przekazanie Elektro-śmieci.

7.W przyszłą Niedzielę po Mszy św. spotkanie z Rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.

8.W przyszłą Niedzielę jako cała parafialna wspólnota weźmiemy udział w akcji „Pola Nadziei". Młodzież zbiera fundusze na wsparcie domowego hospicjum w Kartuzach. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

9.Ks. Proboszcz wraz z przedstawicielami naszej Parafii udał się z Pielgrzymką do bazyliki Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Lisieux i przed Całun Turuński. Wszyscy uczestnicy serdecznie pozdrawiają zapewniając o modlitwie.

10.Zapowiedzi przedślubne

Tomasz Kunowski, kawaler parafia Szymbark

Anna Kniter, panna, parafia Somonino                       ZAPOWIEDŹ II

11.Bóg zapłać za wszystko, co czynicie dla Boga, Kościoła, naszej parafialnej wspólnoty i drugiego człowieka! Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Szczęść Boże!

Parafia Szymbark, dn.2015-04-19.

Pokaż wszystkie