IV NIEDZIELA ADWENTU

21 grudnia 2014 rok

1.Jutro w poniedziałek będzie miała miejsce spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych księży naszego dekanatu. Plan spowiedzi jest następujący:

15.00 – 16.00 – szczególnie dla dzieci i młodzieży

16.00 – przerwa w spowiedzi – Msza św. Roratnia

17:00 – 18.15 – dalszy ciąg spowiedzi

18:15 – Msza św.

Zachęcamy do przyjęcia tej wielkiej łaski Bożego Miłosierdzia w naszym, ciepłym kościele. Prosimy o pomoc w darach do kuchni parafialnej.

2.Msze św. Roratnie jutro o godz. 16:00 i we wtorek zakończenie Rorat o godz. 17:00. We wtorek Po Mszy św. spotkanie opłatkowe dla ministrantów i lektorów naszej parafii.

3.Osoby chore lub starsze, które nie mogą wychodzić z domu, mogą przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w swoim domu we wtorek od godz. 8:30. Wszystkich chorych i osoby starsze prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafii.

4.We środę – Wigilia i kolejne świąteczne dni. O godzinie: 24:00 – w nocy Pasterka w Szymbarskim kościele.

Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

5.W czwartek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w Boże Narodzenie o 9:15 i 11:00. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

6.W piątek Święto Święte Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Decyzją Episkopatu Polski tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, została udzielona ogólnopolska dyspensa. Na godz. 14:30 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na uroczyste powitanie żłóbka oraz jasełka w wykonaniu młodzieży naszej szkoły.

7.W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

8.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła….                              Intencje mszalne…

9.Bóg zapłać za składane ofiary na zakup oleju opałowego do ogrzania naszego kościoła, prosimy, kto jeszcze nie złożył a może po 30 złotych od Rodziny.

10.Jutro, 22 grudnia do naszej parafii przybędzie Betlejemskie Światło Pokoju i będzie je można odebrać i zabrać do swoich domów. Jest to symbol pokoju, nadziei i miłości.

11.Opłatek można nabyć pod chórem u Radnych Parafialnych, a w tygodniu również w biurze parafii. Ofiary z opłatka są przeznaczone na dofinansowanie zimowiska dla dzieci.

Parafianom i Gościom dobrej niedzieli i tygodnia życzą Duszpasterze

Parafia Szymbark, dn.2014-12-21.