XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA

20 - 27 LIPCA 2014 ROK

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20 lipca 2014 rok

1.Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

2.Serdecznie witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii i życzymy, miłego wypoczynku aby czas wytchnienia, był również czasem zbliżenia się do Boga poprzez piękno stworzenia i osobiste zaangażowanie w praktyki duchowe.

3.Starajmy się  dostrzegać tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Niech nie będzie nam obojętny los biednych dzieci, ludzi starszych, chorych, samotnych oraz dotkniętych przez wichury, burze i trąby powietrzne. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!

4.W czwartek jak co roku udamy się na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub do Sianowa k/Kartuz. Na mszy św. o godz. 10:00 wraz z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Wiesławem Śmiglem będziemy dziękować za kapłanów i prosić o dobre, święte i liczne powołania do Bożej służby. Wyjazd o godz. 8:15 spod kościoła w Szymbarku. Zachęcamy do uczestnictwa w Pielgrzymce do Sianowa Ministrantów w raz z Rodzicami, Róże Różańcowe i wszystkich wiernych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Polecajmy w modlitwie wszystkich uczestników o dobre i święte owoce tej pielgrzymki.

5.W piątek czcimy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego w przyszłą Niedzielę po każdej z Mszy św. nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych (samochody, motocykle, motorowery, rowery, hulajnogi oraz bryczki i dyliżanse). Będziemy się modlili o roztropne ich wykorzysty-wanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo pojazdów uprzywilejowanych (Straży: Pożarnej, Policji itp.) nastąpi po Mszy św. o godz. 11:00.

6.W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Choć nie mamy o nich żadnych danych z Ewangelii, to jednak ich kult rozwijał się w całym Kościele razem z kultem Matki Bożej. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami. Niech nasza wdzięczność wyrazi się zarówno w modlitwie, jak i w serdecznej życzliwości i spotkaniu. W Sulęczynie w niedzielę suma odpustowa o godz. 11:30. Msza św. w piątek u nas o godz. 18:30 gdyż z posługą sakramentalną spowiedzi przed odpustem udamy się do Sulęczyna.

7.W minionym tygodniu odeszły do wieczności: W dniu wczorajszym pochowaliśmy śp. † Danutę Burawską (59 lat), wcześniej w czwartek odprowadziliśmy na cmentarz śp. † Zofię Kniter (lat 88) natomiast w środę odbył się pogrzeb śp. † Karoliny Zaworskiej (lat 23). Dobry Jezu, a nasz Panie…

8.Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię parafialną, za złożone ofiary minionej niedzieli na energię elektryczną, za posprzątanie kościoła, za piękne kwiaty w kościele.

9.Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku pół godziny po wieczornej Mszy św. W sobotę biuro nieczynne. W niedzielę 15 minut po każdej Mszy św.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – jest nowy numer diecezjalnego dwutygodnika „Pielgrzym”

11.W poniedziałek, 28 lipca przybędą Pielgrzymi najdłuższej pielgrzymki pieszej w Polsce: Hel – Jasna Góra na nocleg. Bardzo prosimy parafian, którzy pragną przyjąć ich na nocleg o zgłoszenie swoich adresów w biurze parafialnym, bądź zakrystii podając imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu i ilość osób. Zachęcamy naszą drużynę piłkarską do intensywnych przygotowań. W końcu wypadałoby wygrać!

12.Zapowiedzi przedślubne:                                                                                                             (I)

Dawid Radosław Brzozowski, kawaler zam. w naszej parafii

z Sylwia Jadwiga Dawidowska, panna, zam. par. Gołubie

13.Sprawowanie Eucharystii dla kapłana jest wartością samą w sobie, ale możemy przez pośrednictwo Szafarza Sakramentu prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla nas, żyjących, lub o życie wieczne dla zmarłych - okazji jest wiele, by zamówić Mszę Świętą, ale czy odczuwamy taką potrzebę?

14.Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

Parafia Szymbark, dn.2014-07-21.

Pokaż wszystkie