XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2015 rok

„Módlmy się, aby wiara Piotra i Pawła umacniała nasze wspólne świadectwo i sprawiła, że będziemy gotowi – w razie potrzeby nawet na męczeństwo.” <Św. Jan Paweł II>

1.Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

2.Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele wg porządku dnia powszedniego. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.

Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

3.Jutro po Mszy św. o godz. 9:15 z posługą sakramentalną odwiedzimy starszych i chorych parafian. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby w zakrystii lub kancelarii parafii.

4.W środę o godz. 18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5.W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek Msza Święta wotywna o powołania kapłańskie;

Spowiedź św. w pierwszy piątek od godz. 17:15 do 18:00 i Msza św. W pierwszy piątek lipca przypada tym razem święto św. Tomasza, Apostoła. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi.

W sobotę o godz. 8:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i o godz. 9:00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w Kościerzynie uroczystości odpustowe ku czci Królowej Rodzin. Msza św. o godz. 12:00 na Placu Jana Pawła II.

6.Wczoraj na naszym parafialnym cmentarzu pochowaliśmy śp. Edmunda Potrykus z Pierszczewka. Dobry Jezu a nasz Panie…

7.Składamy Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą Niedzielę ofiary przeznaczone na cele gospodarcze. W tygodniu rozpoczęły się prace remontowe naszych organów. Więcej na temat remontu na stronie internetowej w zakładce z życia parafii.

8.Wszystkim Parafianom, Dobroczyńcom i Sympatykom naszego Kościoła oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

Parafia Szymbark, dn.2015-06-28.

Pokaż wszystkie